Напередодні Великодніх свят у Кіровоградському інституті розвитку людини відбувся майстер-клас із розписування писанок-крапанок

Згідно з давньою легендою, яйце птаха є зародком життя, символом бога сонця. Стародавні українці вважали яйце початком усього, прообразом космосу. Вони вірили, що весь світ є подібним до великого яйця: шкаралупа – це небо, плівка – хмари, білок – вода, жовток – земля. Сьогодні писанки та крашанки є символами Христового Воскресіння, якими за традицією, у квітні – на початку травня люди обдаровують один одного, промовляючи при цьому “Христос Воскрес”!

У Кіровоградському інституті розвитку людини майстер-клас із розписування писанок-крапанок провела старший викладач кафедри правознавства Н.О. Михайловська. Студенти і викладачі отримали прекрасну можливість долучитися до таїни писанкарства, дізналися професійні таємниці розписування яєць, отримали інформацію про традиції українського прикладного мистецтва.

“Особисто мені участь у майстер-класі дала змогу поринути в атмосферу клопіткої, захоплюючої праці, пережити дрібні невдачі та задоволення від отриманого сумлінними стараннями результату, заглибитися в далечінь минулого наших предків, які розписували яйце, вкладаючи в нього свій сакральний зміст, вміло підбираючи символи і кольори. Стали зрозумілими необхідність і корисність напрацювання навичок для виготовлення святкової писанки, адже писанкарство потребує зосередженості й витривалості, та й без фантазії тут не обійтися…”, – зауважила організатор Н.О. Михайловська.

“Я вперше на такому майстер-класі, тому було дуже цікаво створити власну писанку від самого початку й до кінця. Крім того, порадувала вступна теоретична частина. Я дізналася багато нового про історію писанок в Україні!”, – сказала студентка третього курсу Наріне Захарян.

Загалом на заході були присутніми близько п’ятдесяти осіб.